NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

Figura Św. Michała Archanioła wśród nas

Od 7 do 14 października 2018 r., trwały misje św. w Legnickim Polu, przygotowujące do wprowadzenia i instalacji w tutejszej Bazylice figury Św. Michała Archanioła. Natomiast w dniach od 12 do 14 października, w legnickiej Katedrze miała miejsce peregrynacja Figury Św. Michała z Gargano.


Anielskie wieczory w godzinie Apelu Jasnogórskiego, Msze św. z homiliami o Aniołach, Msze św. dla chorych i z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, modlitwa Różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Koronka do św. Michała i 9 Chórów Anielskich – to niektóre z wydarzeń duszpasterskich które towarzyszyły nawiedzeniu Figury św. Michała z Gargano w parafii katedralnej w Legnicy. Peregrynacja zakończyła się Mszą św. pożegnania, z aktem zawierzenia parafii i miasta św. Michałowi Archaniołowi, w niedzielę 14 października.

 

Natomiast w Legnickim Polu, od niedzieli 7 października, do niedzieli 14 października trwały misje święte ze Św. Michałem Archaniołem. Przewodniczył im ks. Ks. Robert Ryndak CSMA Moderator Bractwa Szkaplerza Świętego Michała Archanioła.

- Minęło już około 10 lat od ostatnich misji parafialnych, stąd decyzja o kolejnych misjach które w tym roku poświęcone zostały osobie św Michała Archanioła. Właściwie rozpoczęły się one od parafialnej pielgrzymki do Włoch, w tym na górę Gargano, do św. Michała, aby prosić Go o patronat nad tymi misjami – mówi ks. Włodzimierz Gucwa, proboszcz i kustosz bazyliki w Legnickim Polu. - Misje rozpoczęły się w niedzielę 7 października, w dniu rocznicy poświęcenia kościoła (7 X 1731 r.). Przez cały tydzień gromadzili się na nich nie tylko wierni z parafii, ale także przyjeżdżali goście z innych miejscowości. W trakcie ich trwania, część uczestników, przyjęła także Szkaplerz św. Michała.

 

W niedzielę 14 października, w dniu zakończenia misji, uroczystej Mszy św., z udziałem kanoników miejscowej Kapituły, przewodniczył biskup Marek Mendyk. Podczas tej uroczystości dokonano aktu zawierzenia parafii św. Michałowi, a ksiądz Biskup udzielił zgromadzonym błogosławieństwa Mieczem św. Michała, tak jak dokonuje się to w sanktuarium w Gargano.

 

Pamiątką misji parafialnych jest figura św. Michała Archanioła, która została przywieziona z pielgrzymki z Gargano i pozostanie ona w murach świątyni, aby dalej – jak mówił o niej ks. misjonarz – kontynuować misje w tej parafii.

 

 

Tekst i foto: © ks. Piotr Nowosielski

 
logo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl