Ewangelizacja Legnicy "W mocy Ducha"

- Jesteśmy uczestnikami misji Jezusa Chrystusa, który głosi Ewangelię. Tak jak On, mamy nieść nadzieję, żeby człowiek mógł wyjść ze swego zagubienia – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski rozsyłając ewangelizatorów w różne rejony miasta. To pierwsza przeprowadzona na taką skalę i w taki sposób ewangelizacja biskupiego miasta. Wzięło w niej udział kilkaset osób, które podzielone na grupy głosiły Dobrą Nowinę przy największych galeriach handlowych, przy legnickim Rynku, w Parku Miejskim i w szpitalu.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą w Katedrze legnickiej. Mszy św. przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Obecny był również bp Marek Mendyk oraz wielu księży posługujących w seminarium duchownym, w Legnicy i w całej diecezji. Po Eucharystii Biskup legnicki wygłosił specjalną katechezę, która poprzedziła rozesłanie. Wyjaśnił w niej min. cel ewangelizacji. – Idąc do ludzi mamy dawać nadzieję tam, gdzie jej brak, by człowiek odnalazł swoje miejsce – mówił.

Po katechezie wszyscy uczestnicy ewangelizacji zostali podzieleni na grupy. W ewangelizacji wzięli udział m.in. przedstawiciele Domowego Kościoła, Szkoły Liturgicznej, Odnowy w Duchy Świętych, Wspólnoty Neokatechumenalnej oraz młodzież, siostry Magdalenki i klerycy legnickiego Seminarium Duchownego, a także wierni z parafii ojców franciszkanów. Śpiewem, świadectwem wiary i tańcem głosili Ewangelię. Przechodniom rozdawali m.in. fragmentami Pisma Świętego, tekst ewangelii św. Jana, a także słodycze i balony. Był też czas na rozmowy ze spotkanymi ludźmi. Po ewangelizacji na ulicach Legnicy wszystkie grupy spotkały się przed Kurią biskupią, gdzie odbył się koncert uwielbienia, który poprowadziła Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej.

Więcej na ten temat na stronie Radia Plus Legnica, www.legnica.fm i w wydnaiu papierowym Niedzieli