Etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej – rozstrzygnięty!

W środę 27 marca w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy odbył się etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: Święty Jacek - wzór ewangelizacji. W konkursowych zmaganiach 35 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu diecezji legnickiej zmierzyło się z testem zawierającym 33 pytania. W odpowiedzi na pytania młodzi teologowie musieli wykazać się nie tylko znajomością życia i działalności św. Jacka, ale także dokumentów papieża Franciszka, Jana Pawła II oraz Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego. Osobami, które najlepiej poradziły sobie z testem okazały się: Jędrzej Perdek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, Katarzyna Marusiak z I LO im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu oraz Nicole Harrison z II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy. Laureaci w dniach 28 – 30 marca 2019 roku będą reprezentować Diecezję Legnicką na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej, która odbędzie się na Górze św. Anny.
Tekst i foto: Monika Łukaszów