Epilog do Legnickiego Pola

W sobotę, 21 września 2019 r., odbędzie się kolejny Epilog Pieszych Pielgrzymek naszej diecezji, który przebiegać będzie z Legnicy do Legnickiego Pola.

To kolejne podsumowanie dorocznych pieszych pielgrzymek, które odbywają się w okresie wakacyjnym. Należą do nich: Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która w bieżącym roku odbywała się już po raz XXVII i XV Piesza Pielgrzymka na Wielki Odpust w Krzeszowa.

Epilog rozpocznie się w legnickiej katedrze o godz. 8.30. Przy czym zapisy uczestników, rozpoczną się w recepcji przed katedrą od godz. 7.45. Koszt udziału wynosi 5 zł. Msza św. kończąca pieszą wędrówkę, będzie odprawiona w bazylice w Legnickim Polu o godz. 13.30.

Epilog, daje okazję do kolejnych spotkań uczestników odbytych pielgrzymek, ale także jest zaproszeniem dla tych, którzy jeszcze w takiej pieszej wędrówce nie brali udziału. Można więc spróbować swoich sił, na takim krótszym dystansie i przeżyć jednodniowe rekolekcje w drodze.

Tekst: ks. Piotr Nowosielski