Dzień Wspólnoty Apostolstwa Modlitwy

W mocy Bożego Ducha – to hasło XXII Dnia Wspólnoty Apostolstwa Modlitwy, który w sobotę 15 czerwca odbył się w Legnicy, w parafii MB królowej Polski. W tym modlitewnym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele i sympatycy tego Stowarzyszenia z Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Legnickiej.

Gościem spotkania był o. Marek Wójtowicz SJ, z Krajowego Sekretariatu AM z Krakowa, który wygłosił konferencję rozpoczynającą spotkanie. W swoim wykładzie o. Marek cytując fragmenty zapisków więziennych ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, mówił m.in. o rozeznaniu duchowym, które powinniśmy podejmować każdego dnia, rozwijając swoje życie duchowe.
- Zakorzenione w Słowie Bożym rozeznawanie duchowe, jest istotne we współczesnym świecie, w którym oprócz Bożego Ducha, działa także wiele innych, złych mocy. Natomiast w życiu codziennym chodzi o prymat Boga i uznanie Jego rzeczywistości. Kard. Wyszyński wskazuje, że fundamentalne jest Boże objawienie i sakramenty, a także bliskość z Matką Bożą, modlitwa, adoracja i duchowa lektura. Tym, co zwycięża świat, jest nasza wiara, w której Przewodniczką jest Maryja - mówił Prelegent.
Po konferencji uczestnicy spotkania modlili się podczas Mszy św. której przewodniczył ks. Marian Zieja, Asystent Diecezjalny Apostolstwa Modlitwy. Homilię zaś wygłosił Gość z Krakowa, który podkreślił, że Kościół to wspólnota, która składa się z wielu członków. I każdy ma swoje zadanie i powołanie. W Chrzcie św. staliśmy się nowymi ludźmi i mamy być posłuszni Duchowi Bożemu, aby codziennie kochać i służyć.
- Te wielkie rzeczy dokonują się w ciszy i w ciszy są przygotowywane na modlitwie na klęcząco. Dokonując tych wielkich rzeczy, Pan Bóg posługuje się nami jako swoimi narzędziami. Nasze cierpienia, nasze duchowe zmagania, jeśli są przeżywane z wiarą i są odpowiedzią na to przynaglenie miłości Chrystusa, to przynoszą wielkie owoce - mówił o. Marek.
W następnej części spotkania, członkowie Apostolstwa Modlitwy modlili się przed Najświętszym Sakramentem, gdzie w ciszy powierzali swoje troski i intencje z którymi przyszli powierzyć je Miłosiernemu Bogu.
Doroczne spotkanie członków AM w Legnicy zakończyła modlitwa litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Tekst i foto: Monika Łukaszów