Dzień skupienia katechetów

Tuż przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym katecheci z terenu diecezji legnickiej spotykają się w krzeszowskim Sanktuarium na dorocznym dniu skupienia. W tym roku również przyjechali do Krzeszowa, aby przed obliczem Matki Bożej Łaskawej prosić o błogosławieństwo na rozpoczynający się właśnie rok szkolny 2018/2019. Gościem spotkania, które odbyło się w sobotę 25 sierpnia br., był ks. dr hab. Roman Buchta – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Katowicach, który wygłosił konferencje pt. „Mistagogiczny wymiar katechezy”. Z katechetami spotkał się także biskup pomocniczy diecezji legnickiej i przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP bp Marek Mendyk, który w samo południe przewodniczył Mszy św. w intencji katechetów.
Tekst i foto: Monika Łukaszów