Dzień Dziecka u Franciszkanów

Ze względu na ciągle trwające reżimy sanitarne tegoroczny Dzień Dziecka obchodzony był nieco inaczej niż zwykle. Nie było parad, wielkich festynów i Papieskiego Biegu, który zazwyczaj w tym dniu odbywał się w legnickim Parku Miejskim. Jednak tak jak kto mógł starając się zachować przepisy sanitarne, w różnych miejscach obchodzono święto wszystkich dzieci. O dzieciach również nie zapomnieli duszpasterze franciszkańskiej parafii MB Częstochowskiej w Legnicy. Pracujący tam Ojcowie Franciszkanie OFM na wieczorną Msze św. zaprosili dzieci wraz z rodzicami. Eucharystię, której przewodniczył o. Tomasz Skibiński proboszcz parafii, sprawowali właśnie w ich intencji, prosząc o wszelkie potrzebne łaski. Na zakończenie każde dziecko zostało obdarowane słodkim prezentem. A po wspólnej modlitwie, wszyscy udali się na plac przed kościołem, gdzie można było wziąć udział w konkursach i wspólnej zabawie, oczywiście przestrzegając przepisów sanitarnych, których pilnowali o. Paweł i o. Gustaw.
teksy i foto: Monika Łukaszów