Droga Krzyżowa na ulicach Legnicy

Tradycyjnie już, przed Niedzielą Palmową, wierni legnickich parafii uczestniczyli w miejskiej Drodze Krzyżowej. W tym roku wzięło w niej około 500 osób. Nabożeństwo rozpoczęło się w piątek w kościele św. Jana o g. 19,30. Przewodniczył mu biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. W tym roku rozważania do poszczególnych stacji przygotował legnicki biblista ks. dr Jan Klinkowski. Natomiast krzyż nieśli przedstawiciele wspólnot modlitewnych i formacyjnych działających w parafii o. franciszkanów. W drodze Krzyżowej uczestniczyli duchowni legniccy, siostry zakonne, klerycy wraz z przełożonymi Seminarium, harcerze, młodzież, Bractwo św. Józefa oraz wierni z rożnych legnickich parafii. Wspólna modlitwa zakończyła się na skwerze przed budynkiem Legnickiej Kurii Biskupiej. Tam bp Kiernikowski udzielił błogosławieństwa, zaprosił też wszystkich do udziału w wydarzeniach Wielkiego Tygodnia, zwłaszcza Triduum Paschalnego.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica