Członkowie SRK obradowali w Legnicy

W trosce o rozwój duchowy w każdym okresie życia i dobre relacje w rodzinie i wspólnocie – to tytuł konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji legnickiej, która w sobotę 6 kwietnia odbyła się w parafii św. Jacka w Legnicy. Na spotkanie z członkami SRK przyjechali wykładowcy z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu dr Agnieszka Lisiecka – Bednarczyk oraz ks. dr Bartosz Mitkiewicz, którzy w wygłoszonych wykładach mówili o budowanie dobrych relacji między pokoleniami, a także o duchowości seniorów, jako elementu wymiany międzypokoleniowej. W spotkaniu uczestniczyli także księża współpracujący ze Stowarzyszeniem Rodzin oraz biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.
Warto dodać, że sobotnia konferencja była spotkaniem przygotowawczym do V Kongresu Rodzin Diecezji Legnickiej, który 18 maja odbędzie się w Krzeszowie. Patronat nad tym wydarzeniem objął ks. bp Zbigniew Kiernikowski Biskup Legnicki.
Monika Łukaszów
Foto: Monika Łukaszów, Mirosław Iwanow