Chustonoszenie w modzie. Warsztaty w Lubinie

Jeśli nie wózek to… chusta. Warsztaty z chustonoszenia

Po raz kolejny 9 czerwca w Lubinie, w Szkole Podstawowej nr 10 odbyły się dwie sesje warsztatowe z chustonoszenia. Podczas pierwszej z nich rodzice najmłodszych maluchów (od urodzenia do 3 miesięcy) mogli nauczyć się wiązań typu kangur i kieszonka, a podczas kolejnej, rodzice dzieci w wieku powyżej 4 miesięcy, uczyli się wiązania typu plecak prosty. Była możliwość potrenowania na lalce, a później na własnym dziecku. Podczas obu sesji warsztatowych uczestnicy poznawali także uwarunkowania bezpiecznego i prawidłowego noszenia w chuście oraz wielorakie zalety chustonoszenia.

Takie warsztaty stały się już pewnego rodzaju tradycją lubińskiej Poradni. Zainteresowanie nimi jest wciąż bardzo duże, zwykle w ciągu kilku godzin od ogłoszenia pierwszych informacji o zajęciach z chustonoszenia, lista uczestników jest zapełniona.

To już ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty, jakie zorganizowała lubińska Poradnia. W sumie, w samych tylko czerwcowych sesjach warsztatowych wzięło udział ponad 50 osób. W czasie wakacji dyżury specjalistów odbywają się zgodnie z grafikiem (ewentualne zmiany są ogłaszane na stronie Poradni i profilu na FB), jednak kolejne zajęcia warsztatowe odbędą się dopiero po wakacjach. W planach jest kolejna seria zajęć z komunikacji w rodzinie, warsztaty z naturalnych metod rozpoznawania płodności oraz z pierwszej pomocy dla rodziców małych dzieci.

Działanie Poradni od jej powstania w 2015 roku do dziś jest możliwe dzięki finansowaniu ze środków Gminy Miejskiej Lubin, zaś w bieżącym roku Poradnia otrzymała również darowiznę z Fundacji KGHM Polska Miedź, z której zostały sfinansowane m. in. opisywane warsztaty oraz niektóre spotkania indywidualne ze specjalistami.

Więcej na ten temat w wydaniu papierowym Niedzieli legnickiej

ASz