Był wśród nas przed 22. laty

Tegoroczny dzień 2 czerwca, był dla naszej diecezji, dniem upamiętniającym 22. rocznicę wizyty apostolskiej Jana Pawła II. Papież przybył do Legnicy niemalże u początków, bo w piątym roku jej istnienia. Na legnickim lotnisku, w 1997 roku, ponad 300 tys. pielgrzymów witało go zawołaniem: Ojcze święty, umocnij naszą wiarę!

W kolejną rocznicę tego wydarzenia, w legnickiej parafii pw. św. Wojciecha, odprawiona została dziękczynna Msza św., z udziałem przełożonych i kleryków legnickiego Wyższego Seminarium Duchownego (WSD). Liturgii przewodniczył ks. dr Piotr Kot rektor Seminarium, a homilię wygłosił prefekt ks. Mateusz Kopania.

Również tego dnia, dziękczynienie za wydarzenia sprzed 22. lat składane było w Krzeszowie. Tej Mszy św., przewodniczył ks. kan. Marian Kopko, a wzięli w niej udział m.in. uczestnicy Pielgrzymki NSZZ Solidarność.

Tekst i foto: © ks. Piotr Nowosielski

Więcej, w numerze 24/2019 Niedzieli legnickiej