NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

Budują dom tak, by dzieci poczuły w nim rodzinną atmosferę

Domy dziecka, miejsca, które w wielu miejscach w Polsce mijaliśmy zastanawiając się, jaka tragedia dotknęła najmłodszych, powoli odchodzą w zapomnienie. Obecnie powiaty na terenie kraju zastępują je placówkami nieróżniącymi się od innych domów jedno- bądź wielorodzinnych. Taka właśnie inwestycja powstaje w Lubinie. Za ponad 8 mln zł powiat lubiński realizuje budowę trzech nowych budynków przeznaczonych dla dzieci, które potrzebują opieki. Odwiedziliśmy budowę jednego z nich. Oprowadzili nas po niej Piotr Karwan oraz Robert Rutkowski, członkowie zarządu spółki RUKA projekt, która buduje jeden z obiektów.
- Budynek jest zaprojektowany w taki sposób, by dzieciaki i młodzież mogła poczuć się w nim jak w domu - opowiada Piotr Karwan - to bardzo ważna dla naszej firmy inwestycja, bo wiąże się ona z odpowiedzialnością społeczną. Dlatego przykładamy do niej najwyższą wagę - dodaje.
Budynki spełniają nie tylko rolę społeczną, ale też są zaprojektowane w taki sposób, że nie będzie w nich barier architektonicznych. Dzieci będą miały możliwość zamieszkania w warunkach maksymalnie zbliżonych do warunków rodzinnych, obiekt dostosowany będzie do potrzeb wychowanków. To jest jedyny tego typu projekt w okolicy, gdzie w jednym mieście buduje się trzy podobne domy rodzinne położone w różnych miejscach. Inwestor ma na celu aby te dzieci, które dotychczas przebywały w jednym dużym domu dziecka mogły być rozproszone w różnych środowiskach na terenie miasta Lubin.
Tekst i foto: Monika Łukaszów

logo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl