Bolesławiec świętuje z osobami niepełnosprawnymi

W Bolesławcu, 25 stycznia 2020 r., już po raz 20. odbyło się poświąteczne spotkanie opłatkowe, dla osób niepełnosprawnych ich rodzin i przyjaciół. Mszy św. przewodniczył i wziął udział w uroczystości biskup Marek Mendyk.

Gościny dla ponad 600 osób i przybyłych gości, kolejny raz w swojej hali sportowej użyczyło bolesławieckie I LO, a wolontariusze, starali się ze wszystkich sił, aby każdy z przybyłych odnalazł przygotowane dla niego miejsce.

- Na spotkanie przybyły osoby niepełnosprawne nie tylko Bolesławca, ale z całego Powiatu, który oprócz naszego miasta obejmuje gminy: Gromadka, Nowogrodziec, Osiecznica i Warta Bolesławiecka. Zaproszenia zostały także przekazane do dekanatów Bolesławiec Wschód, Zachód i Nowogrodziec – powiedziała nam Anna Guzik, inspektor w Wydziale Spraw Obywatelskich, Społecznych i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu, jedna z koordynatorek i organizatorek spotkania.

O XX. letniej już historii tych spotkań, wszystkim przybyłym przypomniał starosta Tomasz Gabrysiak, witając przybyłego biskupa Marka Mendyka, księży, przedstawicieli władz, służb i różnych instytucji związanych z pomocą osobom niepełnosprawnym.

Bp Marek Mendyk, w wygłoszonej homilii nawiązał do osoby patrona dnia, jakim jest św. Paweł i moment jego nawrócenia. Przypominając historię jego życia i przemiany jaka się w nim dokonała po spotkaniu Jezusa Chrystusa, życzył wszystkim, aby również w każdym dokonywała się taka wewnętrzna przemiana, która sprawi że będzie się wobec innych świadkiem Chrystusa.

Organizatorom złożył też gratulacje i podziękowanie za wytrwałe kontynuowanie tych spotkań.

Uroczystość uświetniły swoją obecnością i występem: Bolesławiecki Chór Miejski Cantate Deo pod dyrekcją Aleksandra Samostrokowa, a także Miejska Orkiestra Dęta "Bolesławiec" pod wodzą kapelmistrza Jana Chojnackiego. W przygotowanie zaś liturgii, włączyły się osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie.