NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

Bal osób niepełnosprawnych i przyjaciół

Już po raz kolejny na kilka dni przed końcem roku osoby niepełnosprawne z terenu diecezji legnickiej oraz ich bliscy i przyjaciele spotkali się na balu osób niepełnosprawnych.
 
Na to spotkanie przybyło kilkaset osób. – Nasi podopieczni przygotowywali się do tego balu przez kilkanaście dni. Wybierali stroje, wykonywali ozdoby sali balowej – mówi Dorota Blachowska, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej z Legnicy. Niepełnosprawni nie tylko korzystają z tego, co przygotowuje legnicka Caritas wraz z Urzędem Miasta, ale aktywnie włączają się w te przygotowania.
 
Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o g. 16 w kościele Matki Bożej Królowej Polski, której przewodniczył bp pomocniczy Marek Mendyk. – Takie spotkanie jednoczy wszystkich, nie tylko niepełnosprawnych, ale też wolontariuszy, bliskich, wszystkich, którzy na co dzień wspierają osoby niepełnosprawne na różne sposoby. To nie tylko integracja, ale także wielki ładunek duchowy. To jest też moment, który uczy dystansu do świata i spraw naszego życia. Warto też zauważyć, że niewielu potrafi się cieszyć i bawić tak, jak osoby niepełnosprawne – powiedział bp Mendyk, wieloletni duszpasterz osób niepełnosprawnych.
 
Po Eucharystii w centrum spotkań odbyło się składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Na scenie z koncertem kolęd wystąpił zespół Pastuszki Team z Gogołowic. Tradycyjne kolędy na góralską nutę w nowoczesnych aranżacjach zachęcały uczestników do wspólnego śpiewu. Po posiłku przygotowanym przez organizatorów rozpoczęła się zabawa taneczna, która zakończyła się pokazem sztucznych ogni.
 
ksww
 

logo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl