Bajkowo u Franciszkanów

Księżniczki, piraci, kowboje, Myszka Miki i Batman - to tylko niektórzy bajkowi i komiksowi bohaterowie, których ostatnio można było spotkać w parafii MB Częstochowskiej w Legnicy.
Wszystko to za sprawą balu karnawałowego, który w sobotę 1 lutego został zorganizowany w parafialnej świetlicy. Wspólnymi siłami miejscowych duszpasterzy O. Franciszkanów OFM i rodziców, udało się zorganizować wspólną zabawę dla najmłodszych mieszkańców parafii. Jak na dobry bal przystało, było głośno i wesoło. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W zabawę najmłodszych włączyli się także rodzice, których dźwięki muzyki również porwały do tańca.
Po zmaganiach tanecznych na „parkiecie”, dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, który pozwolił na uzupełnienie spalonych w tańcu kalorii.
Jak mówią organizatorzy, bal przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze, a przede wszystkim dostarczył niezapomnianych wrażeń dla dzieci.
- Kolejny bal karnawałowy w naszej parafii zaplanowaliśmy na 21 lutego. Tym razem bawić będą się dorośli – zapowiada proboszcz parafii o. Tomasz Skibiński.
 Monika Łukaszów
foto: archiwum parafii