Akcja charytatywna dla Agnieszki

Najpierw Msza św. w intencji chorej legniczanki a później koncert kolęd, tak przebiegła akcja charytatywna na rzecz chorej Agnieszki Mirowskiej z Legnicy.
 W środę tj. 22 stycznia w kościele MB Królowej Polski na legnickim os. Kopernika odbył się koncert kolęd dla Agnieszki Miarowskiej. 37 letnia kobieta, od 2010 roku w wyniku zapalenia rdzenia kręgowego, straciła władzę w rękach i nogach. Lekarze nie są w stanie jednoznacznie wyjaśnić, co właściwie się stało. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest żmudna i kosztowna rehabilitacja.
  - Agnieszka to pogodna i pełna życia osoba. Mimo stanu w jakim się od tylu lat znajduje, zawsze się uśmiecha. Ma wolę walki i wiele nadziei w sobie. Kilka razy w tygodniu ćwiczy z rehabilitantem Dawidem, a rezultaty pracy są zauważalne. Jeszcze parę lat temu była osobą całkiem leżącą, dzisiaj potrafi nawet posługiwać się komputerem przy pomocy ołówka, który trzyma w ustach – mówi Krzysztof Bartoszewicz ojciec Agnieszki
- Stan zdrowia mojej córki wymaga kontynuacji, specjalistycznego leczenia, oraz intensywnej rehabilitacji. Sami nie jesteśmy w stanie udźwignąć kosztów. Stąd nasza prośba o wsparcie finansowe choćby z przekazania 1 % podatku, a także o modlitwę w intencji naszej córki - mówi tata Agnieszki.
  - Ileż to razy w naszym życiu doświadczamy takich sytuacji, które po ludzku nas przerastają, niekiedy wręcz paraliżują. Wiemy, że powinniśmy coś zrobić bo tego domaga się zwykła „zawodowa” praca, a jednocześnie odkładamy (czasem nawet w zapomnienie, do uznania że tak chyba miało być) i potem już sami nie wiemy, jak się za to zabrać. Niekiedy trzeba ogromnego samozaparcia, wysiłku, powiem wprost: duchowej walki, która potem okazuje się zwycięstwem – mówił bp Marek Mendyk w homilii w czasie Mszy św.
Podczas zorganizowanego koncertu, wystąpiła Orkiestra Górnicza ze Złotoryi, oraz Zespół Folklorystyczny „Fudżijamki” z Proboszczowa, pod batutą Zbigniewa Krupińskiego. W wykonaniu muzyków wybrzmiały znane i lubiane polskie kolędy, w śpiew których włączyli się uczestnicy tego wydarzenia. Podczas koncertu został także wyświetlony krótki film, który przybliżył zebranym osobę chorej Agnieszki. Natomiast p. Krzysztof, ojciec sparaliżowanej kobiety, wręczał zebranym specjalnie przygotowane na te okazję własnoręcznie wykonane różańce, z prośbą o modlitwę w intencji jego córki.
 Cały dochód z wydarzenia, które zostało zorganizowane przez rodziców, przyjaciół, oraz proboszcza parafii ks. Bogusława Drożdża, zostanie przekazany na dalsze leczenie Agnieszki.
Tekst i foto: Monika Łukaszów