Adwentowa Choinka Pomocy

Wraz z I Niedzielę Adwentu w legnickiej parafii św. Trójcy rozpoczęła się akcja charytatywna „Choinka Pomocy”, mająca na celu konkretną pomoc konkretnym ludziom. W kościele przy prezbiterium pojawiła sie  niewielka choinka, a na niej bombki, na których wypisane są konkretne potrzeby rodzin z miejscowej parafii. Wśród tegorocznych potrzeb znalazły się m.in.: ubrania dla dzieci, środki czystości, artykuły spożywcze a nawet słodycze. W akcję może włączyć się każdy, wystarczy zabrać bombkę z choinki i w jej miejsce zrobić paczkę dla potrzebujących. Każda bombka oprócz potrzeb ma wypisany numer, który należy umieścić na zrobionej paczce.  Przygotowane paczki należy składać w kościele pod choinką, do 20 grudnia (czwartek), by jeszcze przed świętami trafiły do potrzebujących.
Tekst i foto: Monika Łukaszów