Adoracja Najświętszego Sakramentu w lubińskiej parafii

W tutejszej parafii pw. Maksymiliana Marii Kolbe na lubińskim os. Przylesie można adorować Jezusa Eucharystycznego w specjalnej kaplicy. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego po raz pierwszy został tam przeniesiony Najświętszy Sakrament, który umieszczono w ponad dwumetrowej monstrancji. To tam, codziennie od porannej do wieczornej Mszy św., w ciszy będzie można modlić się przed Najświętszym Sakramentem.
- Monstrancja kształtem ma przypominać krzew gorejący z Księgi Wyjścia, kiedy to Mojżesz spotykając Boga usłyszał Jego Imię: Ja jestem. Ma ona przypominać wszystkim, że Bóg jest obecny w każdej sytuacji naszego życia, jest Bogiem żywym, do którego można nieustannie przychodzić, aby po prostu być – mówi ks. Piotr Zawadka, proboszcz parafii.
- Proszę was, abyście zawsze kiedy będziecie modlić się w tym miejscu, pamiętali w modlitwie o mnie i wszystkich duszpasterzach którzy w tej parafii posługiwali – mówił Ksiądz Proboszcz.

Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu znajduje się po lewej stronie od głównego wejścia do kościoła.

Tekst i foto Monika Łukaszów