NIEDZIELA legnicka

legnica

8 grudnia - Godzina Łaski


Niepokalana Rzym
W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, możemy wziąć udział nie tylko w uroczystej Mszy św., ale także nawiedzić kościół, aby podjąć modlitwę za grzeszników. Ale jest jeden warunek: musi to nastąpić 8 grudnia, między godziną 12.00 a 13.00.

 

Dlaczego właśnie tego dnia i o tej porze?

Jest to związane z objawieniami Matki Bożej we włoskiej miejscowości Montichiari (tu ciekawostka - jeśli przetłumaczyć nazwę tej miejscowości na język polski, otrzymamy nazwę „Jasna Góra”!). Dostąpiła ich Pierina Gilli, pochodząca z ubogiej rodziny dziewczyna, mająca już wiele przykrych doświadczeń w życiu, i cierpień z powodu chorób których doświadczała, ale zawsze ofiarowała je Panu Bogu, za przyczyną Matki Bożej, odmawiając Litanię Loretańską. Pierwsze z objawień miało miejsce 24 XI 1946 roku, podczas jej pracy w miejscowym szpitalu, w którym była pielęgniarką.

Podczas tego objawienia zobaczyła płaczącą Madonnę, której pierś przebijały trzy miecze. Powiedziała tylko trzy słowa: „Modlitwa. Ofiara. Pokuta”. Co oznaczały te miecze? Pierwszy z nich - według słów Matki Bożej – ma oznaczać księży i osoby poświęcone Bogu, zdradzających swoje powołanie. Drugi - księży i osoby duchowne, żyjących w grzechach śmiertelnych. Jest to równoznaczne z niegodnym odprawianiem Mszy św. i niegodnym przyjmowaniem Komunii. Trzeci - odnosi się do kapłanów i ludzi Bogu poświęconych, popełniających zdradę Judasza. Oznacza to, że nie tylko tracą powołanie i wiarę, ale stają się nawet wrogami Kościoła, który z tego powodu ponosi ciężkie szkody.

Dlatego tak ważna jest modlitwa za stan duchowny i osoby konsekrowane, podejmowana zarówno prze nich samych, ale także przez wiernych, o trwanie w łasce uświęcającej, ale także podejmowana ofiara i pokuta za te grzechy.

Kiedy Pierina opowiedziała o tym widzeniu swojemu spowiednikowi, nie znalazła zrozumienia, co więcej - nakazał jej milczenie.

 

Podczas kolejnych widzeń, które dokonywały się w różnych miejscach: w domowym oratorium, w szpitalnej sali, w domowej kaplicy, w kościołach, a także przy źródle w pobliskim Fontanelle, gdzie z czasem - według życzenia Maryi - powstał ogromny ośrodek leczniczy z basenami i leczącą wodą. Świadkami tych objawień były nieraz setki osób. W licznych orędziach Matka Boża nawiązywała do poprzednich objawień w Lourdes czy w Fatimie. Jej szatę ozdabiały tym razem 3 róże, a Maryja prosiła aby czczono Ją pod wezwaniem Róży Duchownej (Mistycznej). Owe róże, mają trzy kolory: Biały - który jest obrazem mądrości Bożej, światła, nieskazitelności, czystości, ładu, mocy stwórczej i harmonii; Czerwony- jest obrazem miłości Boga, sprawiedliwości, miłosierdzia, królewskiej władzy sędziowskiej, mocy Bożej, tajemniczych przeciwieństw, miecza, krzyża, zbawienia i Krwi Chrystusa; i Złoty – który jest obrazem świętości Boga, Jego Majestatu, Wszechmocy i Królewskiej godności, jest obrazem Królowej Nieba i Ziemi, Oblubienicy Ducha Świętego i potężnych Mocy Bożych.

 

I oto 8 grudnia 1947 roku, podczas kolejnego widzenia, zostały wypowiedziane przez Matkę Bożą słowa życzenia:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”

 

Nie jest to bynajmniej przyrzeczenie związane z samym tylko wymiarem duchowym. Przez nie Bóg nam przypomina, że stworzył nie tylko nasze dusze; On powołał do życia także nasze ciało i nadał mu wielką godność. Dlatego w Godzinie Łaski, niejeden człowiek może się przekonać się, że z Bożą pomocą może dostąpić uzdrowienia i wyrwać się z grzesznego nałogu.

 

A Pierina Gilli ? Całe życie była bardzo skromną osobą, która rzadko mówiła o nadzwyczajnych sprawach, jakie jej dotyczą. Zmarła w opinii świętości 12 stycznia 1991 roku nie doczekawszy zatwierdzenia swoich objawień przez biskupa, który uczynił to dopiero w 2000 roku. Jej grób i miejsca objawień odwiedza rocznie ponad 100 tys. pielgrzymów. W Montichiari i Fontanelle nadal mają miejsce różne znaki nadzwyczajnych Bożych Łask.

 

Zachęcamy więc do podjęcia takiej modlitwy, w dniu, w którym dziękujemy Panu Bogu za niezwykły dar Niepokalanego Poczęcia, którym obdarzył wybraną przez siebie Matkę Zbawiciela Świata.

 

 

Godzina Łaski – prośby i obietnice – w skrócie:

1. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.
2. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
3. Będą masowe nawrócenia.
4. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
5. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.
6. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
7. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.
8. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

 

 

Tekst i foto: © ks. Piotr Nowosielski
Niedziela

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

 
 

Wyszukiwarka

Linki

 • image
 • image
 • image

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama