NIEDZIELA legnicka

legnica

75. urodziny ks. Prał. Wiesława Migdała
W gronie parafian i najbliższych współpracowników, swoje 75. urodziny świętował pierwszy proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie, ks. prał. Wiesław Migdał.


W sobotę 9 maja w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Jubilata. Życzenia Dostojnemu Jubilatowi złożyli przedstawiciele duchowieństwa, oraz poszczególnych grup parafialnych. Specjalny list z życzeniami, przesłał także biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, którego treść na zakończenie Eucharystii, odczytał obecny proboszcz parafii ks. Piotr Zawadka.
- Życzę by owoce pracy na niwie Pańskiej, trwały w sercach ludzi, którym ksiądz Prałat posługiwał i nadal przynosi pożytek Kościołowi, a Księdzu Jubilatowi życzę stałej radości oraz stałej wdzięczności wobec Pana Boga, oraz by mimo upływu lat, duch stale się odnawiał. Łączę się w modlitwie dziękczynnej z całą wspólnotą parafialną i wszystkimi uczestnikami uroczystości Jubileuszowych – napisał w liście gratulacyjnym Biskup legnicki.
 Na zakończenie Ksiądz Prałat zwracając się do zebranych w świątyni powiedział „Eucharystia jest największym dziękczynieniem. Starałem się podziękować Panu Bogu za te 75. lat życia. Po Bogu dziękuję ludziom. Za pamięć i życzenia Biskupowi Legnickiemu. Księdzu proboszczowi i jego współpracownikom, dziękuję za to, iż mogę ten jubileusz przeżywać  w tym gronie. I dziękuję wam wszystkim, za dar szczerej modlitwy
Ksiądz Wiesław Migdał urodził się w Łapczycy 8 maja 1945 r. jako drugie z czworga dzieci Ludwika i Stanisławy, z d. Strach. Został ochrzczony w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Anny w Łapczycy, gdzie od wczesnych lat służył przy ołtarzu i gdzie stopniowo rodziło się jego powołanie. W 1958 roku, po ukończeniu szkoły podstawowej w Łapczycy rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Bochni. Po zdaniu egzaminu dojrzałości w 1962 roku wstąpił do Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Na piątym roku studiów został powołany do odbycia służby wojskowej w Bartoszycach (w tym samym czasie jednym z kleryków służących w tej jednostce był bł. ks. Jerzy Popiełuszko). 22 czerwca 1968 roku przyjął święcenia prezbiteratu w katedrze wrocławskiej z rąk arcybiskupa Bolesława Kominka. Mszę prymicyjną odprawił w rodzinnej Łapczycy. Wkrótce potem rodzice przeprowadzili się do Bochni, gdzie mieszkali do śmierci. Po święceniach rozpoczął posługę w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Bogatyni, gdzie pracował przez cztery lata. W 1972 roku został skierowany do parafii św. Bonifacego we Wrocławiu. Następnie w latach 1973 – 1981 był wikarym w parafii św. Marcina w Jaworze, skąd został odwołany 16 maja 1981, gdyż Ks. Arcybiskup Metropolita Wrocławski Henryk Gulbinowicz powierzył mu zadanie tworzenia nowej parafii i budowy kościoła w Lubinie. Nowo wybudowany kościół został konsekrowany 24 października 1999 r. przez bp Tadeusza Rybaka. Po 38 latach bycia proboszczem tej lubińskiej parafii w 2019 r. przeszedł na emeryturę.
Warto wspomnieć, że Ksiądz Prałat został odznaczony w 1993 Złotym Krzyżem Zasługi za współpracę i duchową opiekę nad  KGHM, górnikami i ich rodzinami, natomiast w 2017 r. otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi we wspieraniu przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy duszpasterskiej i społecznej.
 
Księdzu Jubilatowi życzymy obfitości łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Bożej.
 
Tekst i foto: Monika Łukaszów

Niedziela

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

 
 

Wyszukiwarka

Linki

 • image
 • image
 • image

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama