5 neoprezbiterów w Kościele legnickim

W sobotę w Katedrze legnickiej biskup Zbigniew Kiernikowski udzielił święceń prezbiteratu pięciu diakonom. Tym samym diecezja legnicka wzbogaciła się o 5 księży. W uroczystości wzięli udział bp Marek Mendyk, bp Stefan Cichy, przełożeni Seminarium Duchownego, księża oraz siostry zakonne, rodzice święconych diakonów, krewni oraz wierni z parafii rodzinnych. – To wielkie święto dla wspólnoty seminaryjnej, ale i dla całego Kościoła legnickiego – powiedział rektor ks. Piotr Kot. W homilii mszalnej Biskup legnicki mówił min. o całkowitym oddaniu się Chrystusa Ojcu. – Również niech wasze oddanie się Bogu będzie całkowite. Złączcie swoje życie z Chrystusem, niech to będzie czysty, całkowity akt. Maryja niech będzie dla was Matką, byście przez waszą posługę rodzili w Kościele do nowego życia – mówił bp Kiernikowski. Po homilii wszyscy zgromadzeni modlili się litanią do Wszystkich Świętych, wypraszając dla przyszłych księży potrzebne łaski. Po litanii nastąpił obrzęd święceń prezbiteratu. Po święceniach neoprezbiterzy po raz pierwszy stanęli przy ołtarzu, aby koncelebrować Eucharystię. W niedzielę w parafiach rodzinnych odprawią swoje Msze prymicyjne, już wkrótce Biskup legnicki pośle ich do wyznaczonych parafii.

Więcej na ten temat na stronie Radia Plus Legnica

ks. Waldemar Wesołowski