27 PPL grupa V jako pierwsza

Grupa pielgrzymkowa nr 5, zrzeszająca pielgrzymów z rejonu zgorzeleckiego, jako pierwsza rozpoczęła tegoroczne pielgrzymowanie na Jasną Górę. Wyruszyli na trasę pielgrzymkową 25 lipca, aby najpierw, w ciągu 4 dni dojść do Legnicy, a następnie kontynuować wędrówkę w ramach ogólnodiecezjalnej Pielgrzymki.

Pielgrzymowanie rozpoczęli od porannej Mszy św. w kościele św. Jadwigi w Zgorzelcu. - Gratuluję tym, którzy podjęli decyzję że wyruszają na pątniczy szlak, aby stanąć na Jasnej Górze przed obliczem Matki i Królowej. Wyruszacie w dniu, kiedy wspominamy św. Krzysztofa. Nieście więc Chrystusa tym wszystkim, których spotkacie na drogach waszego pielgrzymowania – życzył pielgrzymom ks. dziekan Jan Kułyna, przewodniczący Eucharystii i udzielił błogosławieństwa.

Po Mszy św., pielgrzymi zostali zaproszeni na poranne śniadanie, a po nim wyruszyli na pierwszy etap, który przebiegał ze Zgorzelca do Gierałtowa.

- Wyruszamy w grupie około 50 osób z rejonów; Zgorzelec, Bogatynia, Lubań, Gryfów Śląski, Leśna. Wszyscy wyruszają pełni radości i nadziei. Co prawda będziemy mieli w nogach o 100 km więcej, ale też jest wtedy więcej czasu na to, by się wspólnie modlić, cieszyć się swoją obecnością, poznawać i tworzyć naszą pielgrzymkową grupę – mówił o swojej grupie jej przewodnik ks. Łukasz Pawłowski.