27 PPL. Grupa III dołącza do grupy V

W piątek 26 lipca, do grupy V, która dzień wcześniej wyruszyła ze Zgorzelca, dołączyło się pierwszych 10 pielgrzymów z grupy III, zwanej też „bolesławiecką”.

Pielgrzymi spotkali się w Nowogrodźcu, aby po wspólnej modlitwie wyruszyć na pielgrzymi szlak.

To ci, którzy chcieli już jak najwcześniej zacząć tegoroczną wędrówkę. Po piątkowym noclegu w Bolesławcu, w sobotni poranek grupa III powiększona o kolejnych uczestników, wraz z grupą V, mają zaplanowane dojście do Chojnowa, a w niedzielę 28 lipca, zawitają do Legnicy.

- Te kilka dni, to dla nas czas pewnych prób, rozgrzewki, zżycia się z sobą, ale też uporządkowania spraw duchowych, gdzie w tym roku w naszej grupie tych spraw będzie bardzo wiele, bazujących na duchowej formacji pielgrzymów – zapowiada przewodnik grupy ks. Dawid Kostecki.

Pielgrzymów, spotkaliśmy na trasie ich przejścia z Nowogrodźca do Bolesławca, w Ocicach, w których na postój przyjęli ich i ugościli, życzliwi mieszkańcy tej parafii.