27 PPL. Grupa II w drodze

Mieszkańcy dekanatów: Jelenia Góra Wschód i Zachód, Kamiennej Góry, Mysłakowic, Szklarskiej Poręby, Świerzawy i Złotoryi oraz jeden pielgrzym z Niemiec, tworzą grupę pielgrzymkową nr 2, która jako druga wyruszyła na trasę.

Również oni chcą dać z siebie trochę więcej, więc około 40. osób, reprezentujących poszczególne regiony rozpoczęło pielgrzymowanie wcześniej, bo 26 lipca, na 3 dni przed oficjalnym rozpoczęciem pielgrzymki w Legnicy. Pielgrzymowanie rozpoczęli od udziału w Mszy św. w jeleniogórskim kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty, oraz nabożeństwie Drogi Krzyżowej odprawionym w murach świątyni.

Zabieramy ze sobą wiele intencji spisanych na kartkach, ale jeszcze więcej w każdym sercu, które będziemy każdego dnia omadlać. Przed nami co prawda trzy dni dodatkowej wędrówki, ale wędrujemy – można tak określić – po naszym podwórku, bo przechodzimy przez nasze parafie, nasze dekanaty. – mówi przewodnik grupy 2. ks. Mateusz Olszewski.

Modlitwa w kościele, zakończyła się udzieleniem indywidualnego błogosławieństwa osobom uczestniczącym w tym wydarzeniu, zarówno pielgrzymom jak i towarzyszącym im i ich żegnającym osobom.