NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

26 PPL. Oni wyszli pierwsi

Wśród tegorocznych uczestników XXVI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej (PPL) na Jasną Górą, znów nie brakuje takich osób, którzy swoje pielgrzymowanie rozpoczynają wcześniej.

Pierwszą z takich grup, jest zgorzelecka grupa nr 5, która wyruszyła na pielgrzymi szlak, w środę 25 lipca 2018 r.

 

Po porannej Mszy św. w zgorzeleckim kościele pw. św. Jadwigi, pokrzepieni nie tylko słowem Bożym i swoich duchowych przewodników, ale i słodkimi wypiekami z gorącymi napojami przygotowanymi przez miejscowych parafian, wyruszyli na „dodatkowe” 100 km, dzielące Zgorzelec od Legnicy.

 

Pielgrzymi rozpoczęli dzień, od Mszy św. której przewodniczył ks. Grzegorz Basara, przewodnik grupy, a koncelebrowali: miejscowy ks. proboszcz kan. Jan Kułyna oraz ks. kan. Sławomir Lewandowski z parafii pw. Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu, z którego parafii w bieżącym roku zgłosiło więcej chętnych do udziału w pielgrzymce niż w latach poprzednich.

 

- Będziemy pielgrzymowali 14 dni. Nie wiemy co nas czeka. Trzeba zaufać Panu Bogu i dać się poprowadzić – mówi ks. Przewodnik. Wraz z nim, na trasę do Legnicy, wyruszyło około 50 osób. Są i dorośli i młodsi. Z Legnicy, grupa V wyruszy już powiększona o kolejnych uczestników.

 

Ks. Jan Kułyna, proboszcz miejsca, przekazał słowa pozdrowień w imieniu ks. Dziekana, oraz udzielił błogosławieństwa pielgrzymom. - Pielgrzymując do tego szczególnego miejsca, nieście w swoim sercu m.in. tę intencję: modlitwę w intencji naszego narodu. Wytrwajcie w drodze i zanieście te wszystkie ważne sprawy na Jasną Górę. Idąc, będziecie świadkami żywej wiary. Inni patrząc na was, będą się zastanawiali cóż takiego jest w was, że idziecie, przy różnej pogodzie, radośni, uśmiechnięci, pełni ducha. Życzę, by nie zabrakło wam Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i ducha radości – mówił ks. Jan.

 

Na kolejne dni, zaplanowały swoją wcześniejszą wedrówkę także inne grupy. W czwartek 26 lipca, z Jeleniej Góry grupa nr II, a w piątek, z Polkowic grupa nr I.

 

Tekst i foto: © ks. Piotr Nowosielskilogo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl