26 PPL. Oni wyszli pierwsi

Wśród tegorocznych uczestników XXVI Pieszej Pielgrzymki Legnickiej (PPL) na Jasną Górą, znów nie brakuje takich osób, którzy swoje pielgrzymowanie rozpoczynają wcześniej.

Pierwszą z takich grup, jest zgorzelecka grupa nr 5, która wyruszyła na pielgrzymi szlak, w środę 25 lipca 2018 r.

Po porannej Mszy św. w zgorzeleckim kościele pw. św. Jadwigi, pokrzepieni nie tylko słowem Bożym i swoich duchowych przewodników, ale i słodkimi wypiekami z gorącymi napojami przygotowanymi przez miejscowych parafian, wyruszyli na „dodatkowe” 100 km, dzielące Zgorzelec od Legnicy.

Pielgrzymi rozpoczęli dzień, od Mszy św. której przewodniczył ks. Grzegorz Basara, przewodnik grupy, a koncelebrowali: miejscowy ks. proboszcz kan. Jan Kułyna oraz ks. kan. Sławomir Lewandowski z parafii pw. Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu, z którego parafii w bieżącym roku zgłosiło więcej chętnych do udziału w pielgrzymce niż w latach poprzednich.

- Będziemy pielgrzymowali 14 dni. Nie wiemy co nas czeka. Trzeba zaufać Panu Bogu i dać się poprowadzić – mówi ks. Przewodnik. Wraz z nim, na trasę do Legnicy, wyruszyło około 50 osób. Są i dorośli i młodsi. Z Legnicy, grupa V wyruszy już powiększona o kolejnych uczestników.

Ks. Jan Kułyna, proboszcz miejsca, przekazał słowa pozdrowień w imieniu ks. Dziekana, oraz udzielił błogosławieństwa pielgrzymom. - Pielgrzymując do tego szczególnego miejsca, nieście w swoim sercu m.in. tę intencję: modlitwę w intencji naszego narodu. Wytrwajcie w drodze i zanieście te wszystkie ważne sprawy na Jasną Górę. Idąc, będziecie świadkami żywej wiary. Inni patrząc na was, będą się zastanawiali cóż takiego jest w was, że idziecie, przy różnej pogodzie, radośni, uśmiechnięci, pełni ducha. Życzę, by nie zabrakło wam Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i ducha radości – mówił ks. Jan.

Na kolejne dni, zaplanowały swoją wcześniejszą wedrówkę także inne grupy. W czwartek 26 lipca, z Jeleniej Góry grupa nr II, a w piątek, z Polkowic grupa nr I.