Duch Pocieszyciel. 2 dzień Spotkania Młodych

Drugi dzień Spotkania Młodych przebiegał pod hasłem: Duch Pocieszyciel. Rano w bazylice przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odśpiewano litanię do Ducha Świętego, po czym wyruszyła procesja do Ogrodu Eden (miejsce całodziennej adoracji). O g. 9,45 konferencję do młodzieży wygłosił biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. W dużej części dotyczyła ona sakramentu pokuty i pojednania. Biskup legnicki przewodniczył następnie nabożeństwu pokutnemu, które zakończyła spowiedź indywidualna. W południe odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. Włodzimierz Gucwa, proboszcz parafii, homilię wygłosił ks. Robert Bielawski. Natomiast po południu z młodymi spotkał się Jan Pospieszalski, znany muzyk i publicysta. W konferencji poruszył temat płciowości, miłości i odpowiedzialności, nawiązując do 50-lecia wydania encykliki Pawła VI Humanae Vitae. Mówił też o duchu patriotyzmu, odnosząc się do 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Drugi dzień spotkania zakończyła Droga Światła.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica