Dni wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych

Około 350 osób bierze udział w ogólnopolskim spotkaniu dzieci i młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych. W tym roku ERM-owicze zawitali ponownie do naszej diecezji. Głównym miejscem wydarzeń z tym związanych jest Chojnów, gdzie znajdują się relikwie bł. Imeldy - patronki dzieci komunijnych i rocznicowych.

W planie jednak nie mogło zabraknąć Legnicy. Goście z różnych stron Polski zwiedzili Katedrę i sanktuarium św. Jacka. Tam z spotkał się z nimi biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który przewodniczył Mszy św. w miejscu Wydarzenia Eucharystycznego.

W homilii Ksiądz Biskup podkreślił, że Jezus przyszedł po to, aby wydać siebie, nie załatwiał żadnego własnego interesu, ale pełnił wolę Ojca. Zrobił to po to, abyśmy również my chcieli pełnić wolę Ojca, a nie załatwiali własnych spraw, po swojemu.

- Ważne jest, byśmy mieli świadomość, że dla nas wszystkich gromadzących się w tym ruchu,
w centrum powinna być sprawa Jezusa Chrystusa. Patrząc na Niego chcemy wychodzić poza własne sprawy. W Eucharystii Jezus wydaje siebie, robi to bezwarunkowo, bezinteresownie, całkowicie. Niech cała wasza działalność ma to na celu, byśmy uczyli się spełniać to, do czego Ona nas uzdalnia, do spełniania tajemnicy Jezusa Chrystusa na cześć Boga Ojca, bo tylko tak dochodzimy do prawdziwego życia – mówił bp Zbigniew.

Przed wspólną Mszą św. Dzieci i opiekunowie wysłuchali świadectwa proboszcza miejsca ks. Andrzeja Ziombry, który mówił o Wydarzeniu Eucharystycznym i o relikwiach, jakie znajdują się w sanktuarium. Był też wspólny śpiew i litania do Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W sobotę i w niedzielę dalszy ciąg spotkania odbywa się w Chojnowie, gdzie przygotowano bardzo bogaty program. Odbędzie się min. gra terenowa pt. „Niemała lecz wielka bł. Imelda”, poświęcona tej właśnie postaci.

Wieczorem w sobotę wszyscy mieszkańcy miasta, a zwłaszcza dzieci, zaproszeni są na wspólny pogodny wieczór. Jak zapewnia ks. Damian Skrzypek, diecezjalny moderator ERM-u, będzie wiele zabawy i wspólnego śpiewu, a wszystko również na patriotyczną nutę, z okazji 100-rocznicy odzyskania niepodległości.

W niedzielę natomiast zaplanowano ciekawe spotkania tematyczne w Miejskim Ośrodku Kultury. Dni wspólnoty zakończy Eucharystia w kościele św. ap. Piotra i Pawła.

ksww