Caritas dzieciom w diecezji

Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu rusza  ogólnopolska akcja Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". W tym roku przebiega ona pod hasłem „Świeca, która tworzy Polską Wigilię”

Już po raz XXV w tę ogólnopolską kampanię włącza się Caritas Diecezji Legnickiej. We wszystkich parafiach na terenie Diecezji, a jest ich 239, od pierwszej niedzieli Adwentu można nabyć świece, których nie powinno zabraknąć na naszych wigilijnych stołach.
Ta świeca to jeden z najbardziej znanych symboli działalności Caritas. To symbol pamięci o najsłabszych, tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Poprzez fakt, że z intencją nabywamy świecę i potem tą świecę zapalamy na naszym wigilijnym stole, mamy świadomość, że zrobiliśmy coś dobrego, że przyczyniliśmy się do wielkiego dzieła.
- W tym roku przygotowaliśmy 50 tys. świec. Jest to o kilkanaście tysięcy więcej niż jeszcze dwa czy trzy lata temu. Możemy powiedzieć, że akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Świece sprzedawane są w dwóch wielkościach białe i czerwone: małe w cenie 6 zł i duże w cenie 15 zł. Obok tych świec tradycyjnych „Wigilijnego dzieła Pomocy” do nabycia są jeszcze świece w kilku innych kształtach i kolorach. Pozyskane środki zostaną przekazane m.in. na letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży naszej diecezji – mówi Łukasz Żygadło z legnickiej Caritas.
Zachęcamy do włączenia się w tę Akcję. Świece można nabyć we wszystkich parafiach naszej diecezji.
Warto dodać, że od 19 lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i  Eleos Polskiego Kościoła Prawosławnego.

Tekst i foto: Monika Łukaszów

Koncert Uwielbienia Krzeszów XII 2018 www