Budujmy dobro

Od kilku lat zawsze w trzecią niedzielę stycznia w Krzeszowie organizowane jest spotkanie noworoczne Rodziny Radia Maryja z całej diecezji legnickiej. Rozpoczyna się ono Mszą św. koncelebrowaną w krzeszowskiej bazylice. W tym roku przewodniczył jej o. Grzegorz Moj CSsR z Radia Maryja. Witając w niedzielę, 20 stycznia w bazylice, na początku Eucharystii wszystkich jej uczestników, kustosz sanktuarium ks. prał. Marian Kopko, wyraził radość z tak licznego przybycia do Krzeszowa Rodziny Radia Maryja z całej diecezji legnickiej.

W homilii o. Grzegorz Moj apelował, byśmy patrzyli na to do czego my jako wspólnota jesteśmy zapraszani. - Dzieją się wielkie sprawy, nie mówmy, że tylko u kogoś, ale otwórzmy nasze serca. To jest ten krok, który możemy zrobić. Pan Bóg nie chce czegoś, co jest nie osiągalne - akcentował o. Moj.

Po Eucharystii wszyscy jej uczestnicy przeszli do Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Krzeszowie, gdzie obejrzeli najpierw nagrodzone gromkimi brawami jasełka w wykonaniu Zespołu Góralskiego „Janicki” z Czernego Boru. Potem noworoczne życzenia przekazali członkom rodziny Radia Maryja m.in.: minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek, senator Krzysztof Mróz, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Andrzej Kredkowski, oraz kustosz krzeszowskiego sanktuarium ks. prał. Marian Kopko i o. Grzegorz Moj. Spotkanie zakończono Koronką do Miłosierdzia Bożego .

Tekst : Marek Zygmunt

Zdjęcia : Przemysław Groński