Akacja Katolicka na 100- lecie Niepodległości

„100-lecie Niepodległości” - to tytuł konferencji, którą w ramach obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowała Akcja Katolicka Diecezji Legnickiej. W ramach tego naukowego spotkania, które odbyło się w sobotę 17 listopada w Centrum Spotkań Jana Pawła II w Legnicy, uczestnicy wysłuchali wykładu mec. P. Gagliga  „Niepodległa -wczoraj, dziś i jutro” a także uczestniczyli w panelu dyskusyjnym, w którym udział wzięli: ks. prof. PWT Jan Klinkowski, prof. SGH Z. Krysiak, dr S. Gebhardt oraz dr. L. Stefan.
Konferencja odbyła się pod patronatem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego oraz Senator RP Doroty Czudowskiej przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź. Spotkaniu towarzyszył koncert muzyki patriotycznej „Niepodległa zawsze żywa” w wykonaniu uczniów legnickiej Szkoły Muzycznej oraz wystawa „Ojcowie Niepodległości”, którą przygotował IPN. Całość wydarzenia poprzedziła Msza św. w parafii MB Królowej Polski w intencji Ojczyzny, której przewodniczył Biskup Legnicki. Kolejna konferencja Akcji Katolickiej poświecona niepodległości odbędzie się już za tydzień (24 listopada) w Oratorium przy parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie.
Tekst i foto: Monika Łukaszów