10 lat ze św. Marią de Mattias w Bolesławcu

15 lat temu w Rzymie papież Jan Paweł II wyniósł do chwały świętych Marię de Mattias, założycielkę Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa. 10 lat temu Święta została ogłoszona patronką Bolesławca. A wszystko za sprawą sióstr Adoratorek, które po II wojnie przywędrowały do Bolesławca wraz z Polakami z krajów byłej Jugosławii. Od tego czasu siostry wpisały się mocno w życie miasta i jego społeczności. Uroczystości jubileuszowe, które odbyły się w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy zgromadziły rzeszę wiernych z miasta i okolic, a także partnerskich miast włoskich związanych ze Świętą - Acuto i Vallecorsa. Uroczystej Mszy św. przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Na zakończeni Eucharystii Ksiądz Biskup wręczył medal "Zasłużony dla Diecezji Legnickiej" prezydentowi miasta Piotrowi Romanowi. Po wspólnej modlitwie wierni mogli obejrzeć przedstawienie o św. Marii de Mattias przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr2 oraz przez młodzież z Vallecorsa i Acuto. Po zakończeniu części oficjalnej, na placu Zamkowym odbył się festyn, podczas którego występowały zespoły polskie i włoskie. To międzynarodowe spotkanie zakończyło odśpiewanie "Barki".

Więcej w wydaniu papierowy oraz na stronie Radia Plus Legnica

ks. Waldemar Wesołowski